cs

Blog Hair
News, gossip, news and information about the world of hair

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Blog Hair


Blog Hair : Blog o všem, co jsme ň, která pokrývá vlasy, každý může říci své mluvit o produktech, objekty jako jsou desky, vysoušeče vlasů a žehličky, řekni své zkušenosti o tom, jak najít kadeřník, spíše než jiné. È blog témata týkající se vaše vlasy, každý může mít svůj názor: hovořit o výrobky, předměty, nástroje, jako jsou jehly, desky a válce. È může také povídat o svých zkušenostech, technika, experiment, nebo jako è našel kadeřník, spíše než jiné. Blog o vlasy è prostor na webu kde è mohou vyprávět a sdílet příběhy, zážitky a myšlenky z celé Itálie na téma vlasy, vlasy, profesionály a amatéry, produkty, iniciativ a akcí. V Itálii existují tisíce blogů na argumentu vlasy každý píše své názory svobodně na toto téma diskutovali a zajímavé. Nikdo vlastně neví, kolik jich je dnes bloggerů v Itálii: někteří lidé hovoří o pár tisíc. Ale stačí se podívat na mé stránky, jakož i é do oblastí, které se nazývají \"Blogy\" pochopit, že existuje mnoho lidí, kteří ù pi - jak se říká-\"držet\" deník na webu. Některé jiné slavné kadeřníci neslýchaný v. Sloučit všechny, touha zanechat stopy sebe a svých myšlenek. , posledně nutnost, která se stává nepostradatelným, když existují jiné způsoby, jak říct mimo tam ň, co se děje kolem nás. Nakonec budete schopni spočítat à pi pi ù a ù populární blog aktualizován, ale è důležité být schopen komunikovat v nové oblasti bez omezení. Blog vlasy, mluvíme o všem, co jsme ň, který pokrývá vlasy, každý může říci své mluvit o produktech, objekty jako desky, fény a žehličky, řekni své zkušenosti o tom, jak jste kadeřník, spíše než jiné.

Encyclopaedic hair website

Blog Hair capelli Blog Hair acconciature Blog Hair estetica Blog Hair moda-capelli Blog Hair salute Blog Hair parrucchieri

Blog Hair - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Blog Hair, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Blog Hair, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Blog Hair, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Blog Hair, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

19 Dec 18
 

Collection: Frame of Mind
Ph: Bo Egestroem
Make-up: Anne Staunsager
Stylist: Mai Svanhvit

hair-collections

19 Dec 18

Rafael Bueno

 

XVIII collection shows four proposals in which different forms and textures are worked on the hair, joining the weaving and braiding techniques. Styles and accessories are ostentatious, showing the luxury as a relevant aspect of the collection. As for the colour, natural tones are combined, working on white, copper and black that highlight certain details of the weaving and braiding techniques used. XVIII is inspired by the union of combining the fusion of styles, both weaving and braiding techniques, the contrast of textures and the movement of hair, a collection featuring a woman in which strength and power are united.

Collection: XVIII
Hair Assistant: Moyses Utrera
Ph: Alberto Zaldivar
Make-up: Lulu Perez
Stylist: Desire Espinosa and Xisxo Morales
Models: Elva and Baira

hair-collections

18 Dec 18

i 20 MIGLIORI PRODOTTI
professionali per capelli

GUIDA ALL ACQUISTO

BEAUTY Bazar

18 Dec 18
 

This collection gives a nod to the style of lighting used in his classic old school black & white images by renowned Sixties photographer David Bailey, but, with a contemporary feel. The hair is an amalgamation traditional skin fade, graphic cuts and soft texturising but enhanced with various styling products for a strong finished look.

Collection: Bailey
Ph: Desmond Murray
Make-up: Jo Sugar

hair-collections

18 Dec 18

Ivan Rodriguez

 

Collection: Weavers of Ideas
Ph: Jell Loya
Make-up: Thessa Peralta

hair-collectionsEnter in Blog Hair