sk

Blog Hair
News, gossip, news and information about the world of hair

itenesfrdeptruarbgcazhcsdaeletfafihihuidiwjakoltlvmsnlnoplroskslsvthtrukvi

Enter in Blog Hair


Blog Hair : Blog o všetkom sme ň, ktorá sa vzťahuje na vlasy, každý môže mať svoj názor, hovoriť o produktoch, predmetov, ako taniere, fény a žehličky, povedať svoje skúsenosti o tom, ako nájsť kaderníctvo, skôr než iný. È blog témy o vlasoch, každý môže mať svoj názor: hovoriť o výrobky, predmety, nástroje ako ihly, dosky a valce. È aj chat o svojich skúsenostiach, technika, experiment, alebo ako è našiel kaderníctvo, skôr než iný. Blog o vlasy è priestor na webe, kde è povedzte a zdieľať príbehy, zážitky a myšlienky z celého Talianska na tému vlasy, Kadernícke salóny, profesionálov i amatérov, produkty, iniciatív a akcií. V Taliansku existujú tisíce blogy na argumente vlasy každý píše svoje názory slobodne na túto tému veľa diskutovali a zaujímavé. Nikto vlastne nevie, koľko ich je dnes bloggerov v Taliansku: niektorí hovoria o pár tisíc. Ale stačí sa pozrieť na moje stránky, rovnako ako é do oblastí, ktoré sa nazývajú \"blogy\" pochopiť, že existuje veľa ľudí, ktorí u pi - ako sa hovorí-\"držať\" denník na webe. Niektoré ďalšie slávne kaderníci neslýchaný v. Zlúčiť všetky túžbou zanechať stopu seba a svoje nápady. à, posledne nevyhnutnosť, ktorá sa stáva nevyhnutné, ak existujú iné spôsoby, ako povedať mimo tam ň, čo sa deje okolo nás. Nakoniec budete môcť počítať à pi pi ù a ù populárny blog aktualizovať, ale dôležitá vec č môcť komunikovať nové oblasti a bez obmedzenia. Vypadávanie vlasov blog, budeme hovoriť o všetkom sme ň, ktorý pokrýva vlasy, každý môže mať svoj názor, hovoriť o produktoch, predmetov, ako taniere, sušičky a žehličky, povedať svoje skúsenosti o tom, ako ste zistil, kaderníctvo, skôr než iný.

Encyclopaedic hair website

Blog Hair capelli Blog Hair acconciature Blog Hair estetica Blog Hair moda-capelli Blog Hair salute Blog Hair parrucchieri

Blog Hair - Hairdressers hair health care in the salons of beauty and aesthetics, with hair style for fashion photos and sales of hair-hair care products.

Sections of Interest

Blog Hair, hairdressers, hair, health, beauty salons, hair fashion photos, hairstyles, aesthetics, for sale, chat hair, hair loss treatment, hair loss, balayages, meches, shatush, deja-vu, Blog Hair, Globelife, fair hair, brand hair products, hairdressing sector, companies dyes hair, professional hair products manufacturers, factory lines products for third parties, private label, hair accessories, retailers hairdresser products.
Blog Hair, wholesale sellers hair products, dealers products for hairdressers, agents hairdressers, beauty salons, market research in the field of hair fashion, equipment for hairdressers, hair thickening, information hair, news hairdressing products, furniture stores hairstyle.
Blog Hair, imports and exports, hairdressing supplies

Gossip & News

19 Dec 18
 

Collection: Frame of Mind
Ph: Bo Egestroem
Make-up: Anne Staunsager
Stylist: Mai Svanhvit

hair-collections

19 Dec 18

Rafael Bueno

 

XVIII collection shows four proposals in which different forms and textures are worked on the hair, joining the weaving and braiding techniques. Styles and accessories are ostentatious, showing the luxury as a relevant aspect of the collection. As for the colour, natural tones are combined, working on white, copper and black that highlight certain details of the weaving and braiding techniques used. XVIII is inspired by the union of combining the fusion of styles, both weaving and braiding techniques, the contrast of textures and the movement of hair, a collection featuring a woman in which strength and power are united.

Collection: XVIII
Hair Assistant: Moyses Utrera
Ph: Alberto Zaldivar
Make-up: Lulu Perez
Stylist: Desire Espinosa and Xisxo Morales
Models: Elva and Baira

hair-collections

18 Dec 18

i 20 MIGLIORI PRODOTTI
professionali per capelli

GUIDA ALL ACQUISTO

BEAUTY Bazar

18 Dec 18
 

This collection gives a nod to the style of lighting used in his classic old school black & white images by renowned Sixties photographer David Bailey, but, with a contemporary feel. The hair is an amalgamation traditional skin fade, graphic cuts and soft texturising but enhanced with various styling products for a strong finished look.

Collection: Bailey
Ph: Desmond Murray
Make-up: Jo Sugar

hair-collections

18 Dec 18

Ivan Rodriguez

 

Collection: Weavers of Ideas
Ph: Jell Loya
Make-up: Thessa Peralta

hair-collectionsEnter in Blog Hair